×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı – Yaz Stajı Derslerinin Eklenmesi

Önemli:
Öğrencilerin, yaz aylarında yaptıkları stajı/stajları yaz dönemini takip eden Güz döneminde ders programlarına eklemeleri gerekmektedir. 

—–

Stajlar, Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin mesleki eğitimleri ve becerilerini işbaşı çalışmaları ile pekiştirmeleri için üniversite ortamı dışında, ilgili disiplinleri temel ya da ikincil işlevler olarak işletmelerinde kullanan, ticari amaca yönelik olarak kurulmuş bulunan mal ya da hizmet üreten birim, kurum ve kişiler nezdinde ya da kamu kurumlarında yapacakları uygulamalı çalışmalardır. Staj çalışmaları belli bir düzeni ve kuralları olan mesleki eğitim faaliyetleridir. 

Staj çalışmalarında öğrencinin; meslek alanını tanıması, diğer meslek grupları ile ilişkilerin kavranması, konuya ilişkin yasal ve yönetsel boyutunun öğrenilmesi, tasarım ve planlama pratiği kazanılması, bilgisayar teknolojilerinin kullanılması, mezuniyet aşamasında meslek alanının planlama, tasarım ve uygulama sürecine yönelik bilgi ve birikim sağlanması ve uzmanlaşmak istenilen konulara ilişkin deneyim kazanması hedeflenmektedir.

İç Mimarlık öğrencileri 4. ve 6. dönem sonlarında şantiye (INAR 100) ve mimari ofis (INAR 300) olmak üzere iki zorunlu staj yapmaktadırlar.

Yaz stajı dökümanlarına “Form“lar menüsünden ulaşabilirsiniz.